Over 35 years of passion and experience

22 841 49 34
Stare Jabłonki – obóz tenisowy

Stare Jabłonki – obóz tenisowy

 C.D.Nastąpił

 „Tydzień minął, nikt nie zginął”- cytat trenera Bartka na zakończenie obozu oznacza nie mniej nie więcej, jak to, że wszystko się udało, choć pogoda nie zawsze sprzyjała.

Plan treningowy został zrealizowany dzięki zmotywowanej grupie i nawet wtedy, gdy bolało wszyscy stawiali się na korcie; maść, maść, dużo maści. Tylko podczas turnieju musieliśmy się bardziej sprężyć.

Dzieci, również były bardzo dzielne, duża ilość czasu spędzona na treningach, przez obie te grupy, musiała ostatecznie zaowocować tenisowymi postępami.

Gdy nadszedł dzień ostatecznej weryfikacji umiejętności meczowych, nie było żartów. Już dawno nie obserwowaliśmy tak zaciętych meczów, tylu powtarzanych punktów, interwencji sędziego głównego i nie chodzi tu o poziom widowiska; zaciętość to zaciętość.

Tenisowy wielobój sportowy, w którym uczestniczyły wszystkie dzieci składał się z kilku konkurencji. Nie były one łatwe, nie były one lekkie i już sam fakt, że nikt się nie poddał, nie zrezygnował mimo upału, zasługuje na wielkie słowa uznania. Maluchy zdobywały medale srebrne, brązowe i złote i za super miejsca i tak naprawdę wszystkie One ostatecznie wygrały, bez względu na kolor krążka.

Powiało świeżością nowego tenisowego pokolenia. Do gry i rywalizacji turniejowej w Starych Jabłonkach przystąpiła grupa „ Młodych Jabłonek” [nazwa grupy turniejowej (przyp.)]

Każdy musiał rozegrać cztery mecze w grupie. Był sportowy stres i dużo walki.

Najwięcej opanowania i tenisowych umiejętności wykazała Agnieszka Sural wygrywając tą kategorię i wznosząc puchar zwycięzcy podczas sobotniego zakończenia obozu. Miejsce II zajął Janek Zdulski, a  III Agata Nowotny.

„Doświadczone Jabłonki” [ kolejna grupa] stanowił sad młodych drzew wśród, których grała tylko jedna Pani, Hania i to właśnie Hania „pogodziła” wszystkich pozostałych zawodników.

Tym większe gratulacje, bo Hania jest przykładem rzetelnej i konsekwentnej pracy na korcie, a na swój sukces pracowała kilka sezonów i obozów.

II miejsce zajął Maciej Karwowski, III Mateusz Skubiszewski, IV Jakub Szymański, V Paweł Danilewicz, VI Marcin Zdulski.

W ramach doskonalenia umiejętności gry podwójnej rozegraliśmy dodatkowy turniej deblowo-mixtowy,a rozstrzygnięcia były następujące: Im. Kuba Szymński i Maciek Karwowski, IIm. Agata Nowotny/ Mateusz Skubiszewski, IIIm. Agnieszka Dąbrowska/ Marcin Zdulski.

Trenerzy: Bartek Bisiński, Piotr Michorowski i Sebastian Tomaszewski dziękują za wspólnie spędzony czas.

Za tydzień zapraszamy na zajęcia do klubu DeSki, a na obóz już za rok.

Więcej zdjęć na fanpage DeSki Tenis.

 

C.D.N.