Ponad 35 lat pasji i doświadczenia

22 841 49 34

DeSki Windsurfing Team

Nowa grupa sportowa DESKI WINDSURFING TEAM.

Zapraszamy dzieci i młodzież do naszej nowej, zawodniczej grupy windsurfingowej, której założycielką oraz główną trenerką jest Małgorzata Białecka – Mistrzyni Świata i olimpijka z Rio de Janeiro.

WINDSURFING

Windsurfing jest stosunkowo młodą dyscypliną. Na Igrzyskach Olimpijskich deski z żaglem można było oglądać po raz pierwszy w 1988 roku w Seulu. Od tamtej pory olimpijska klasa windsurfingowa mocno ewoluowała. Kiedy ja w 2004 roku zaczynałam swoją przygodę z windsurfingiem, klasą olimpijska był Mistral One Design. Po IO w Atenach w 2004 roku na 3 kolejne Olimpiady deskę Mistal zastąpił dużo bardziej nowoczesny RS:X.

Aktualnie zawodnicy ścigają się na klasie IQfoil – latające nad wodą na hydroskrzydle deski zadebiutują na IO w Paryżu.

Klasami przygotowawczymi dla dzieci i młodzieży są BIC Techno 293 5.0 m 2 – 7.0 m 2 oraz IQfoil Junior 7.0 m2

Żeglarstwo to szkoła życia, szkoła charakteru, sport niezwykle złożony, przez co bardzo wszechstronnie rozwijający. Uczy współpracy, systematyczności, dbałości o środowisko, pozwala zwiedzać świat i poznawać wielu ciekawych ludzi.

Plan działania

Treningi żeglarskie będą odbywać się nad Zalewem Zegrzyńskim i w Bazie DeSki na Półwyspie. Zaplanowane są również wyjazdy na regaty i zgrupowania w Pucku, Krynicy Morskiej, Mrągowie, w Gdańsku i Sopocie.

W trakcie roku szkolnego będą prowadzone regularne treningi ogólnorozwojowe w Warszawie, w DeSki Klub Sportowy na Zaruskiego 8, zimą wyjedziemy na zgrupowania zagraniczne na wodzie, zgrupowania kondycyjne i narciarskie.

Naszym celem na ten sezon jest trening od podstaw, teorii żeglarstwa i starty w Pucharze Polski, Olimpiadzie Młodzieży, a dla najlepszych wyjazd na Mistrzostwa Europy do Aten.

W kolejnych latach mamy nadzieję na wyszkolenie medalistów imprez krajowych i miedzynarodowych, a także przyszłych olimpijczyków w sportach deskowych.

Od uczestników wymagamy pełnego zaangażowania i uczestniczenia w treningach.

Szkolenie

Zakłada się zbudowanie 2 grup szkoleniowych:

  • Grupa 1 – BIC Techno 293 4.0 – 5.0 (dzieci w wieku 8 – 12 lat)
  • Grupa 2 – BIC Techno 293 6.0 – 7.0 (dzieci w wieku 13 – 16 lat)

Współpraca z MSiT, Polskim Związkiem Żeglarskim, PKOl, PSW
Zajęcia zgodne z programem szkolenia PZŻ

Małgorzata Białecka

Założycielką grupy oraz głównym trenerem jest Małgorzata Białecka – Mistrzyni Świata i olimpijka z Rio de Janeiro.

Kontakt

deskiwindsurfingteam@deski.org