Ponad 35 lat pasji i doświadczenia

deski warsaw players 22 841 49 34

Akademia Tenisowa Urwiski – Sekcja Rekreacyjna

  • akademia tenisowa urwiski

Zapraszamy do Sekcji Rekreacyjnej Akademii Tenisowej Urwiski.

Główną ideą przyświecającą Akademii UrwiSki jest zarażenie dzieci pasją do tenisa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych zawodników oraz ich rodziców, podstawową formą nauki jest zabawa, która pozwala w zintegrowany sposób jednocześnie kształcić umiejętności techniczne i taktyczne a przede wszystkim sprawność fizyczną, koordynację, zdolność logicznego myślenia oraz ducha zdrowej rywalizacji i postawę Fair Play.

DLA KOGO?

Zajęcia w ramach sekcji są przeznaczone dla osób nastawionych na szkolenie rekreacyjne, które traktują tenis jako formę aktywnego wypoczynku i sposób na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Treningi odbywają się przez cały tydzień w dogodnych dla Państwa godzinach.

PROGRAM ZAJĘĆ

Program jest inspirowany znanym na całym świecie systemem Tenis10, którego celem jest zainteresowanie tenisem jak największej liczby dzieci i ułatwienie im szybkiego i przyjemnego opanowania podstawowych umiejętności techniczno-taktycznych poprzez dostosowanie gry do ich możliwości psychofizycznych (lekkie, wolniejsze piłki, lżejsze, krótkie rakiety, niższe siatki, mniejsze korty).

PODSTAWĄ NAUKI JEST PRZEDE WSZYSTKIM ZABAWA

Poprzez zastosowanie nowoczesnej metodyki i zmodyfikowanego sprzętu, uczący się mają możliwość gry (nawet na punkty) już od pierwszych zajęć, co pozytywnie wpływa na motywację i pewność siebie na korcie, dzięki czemu od pierwszej chwili budowane jest poczucie sukcesu a proces uczenia przyspiesza i staje się bardziej atrakcyjny.

Jednym z głównych celów programu jest zmodernizowanie i ujednolicenie systemu szkolenia w kategoriach do lat 10 przy jednoczesnym wprowadzeniu podziału na szkolenie typowo rekreacyjne oraz idące w stronę sportu wyczynowego.

FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ćwiczenia przybierają formę zabawy, w ten sposób uzyskujemy najlepsze efekty a przy okazji miło spędzamy czas. Treningi odbywają się w jednej z najnowocześniejszych hal w Polsce. Rakiety i piłki dopasowane są do wieku a siatki są odpowiednio mniejsze. Treningi odbywają się pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej. Zajęcia prowadzone są zgodnie z wytycznymi PZT – programu Tenis 10.

Na jednego trenera jest maksymalnie 4 dzieci.

Strój sportowy, buty sportowe o jasnej, niebrudzącej podeszwie, wodę. W razie potrzeby można u nas bezpłatnie pożyczyć rakietę na czas zajęć.

Treningi trwają 55 minut.

Cennik znajdą Państwo na dole strony.

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej.

CENNIK AKADEMII TENISOWEJ

ZAJĘCIA NIE ODBYWAJĄ SIĘ W TERMINACH

15 – 28.01.2024
30.03 – 1.04.2024
29.04 – 5.05.2024
30.05.2024
21.06.2024 – OSTATNIE ZAJĘCIA

Przerwa wakacyjna od 22 czerwca do 1 września 2024 r.

Kontakt

akademiatenisowaurwiski@deski.org