Narciarski Puchar Mazowsza

Zapraszamy wszystkich na kolejną edycję zawodów NPM!

NPM to duża impreza dla narciarzy alpejskich z ambicjami sportowymi. Udział mogą brać zarówno amatorzy, jak i zawodnicy z licencją PZN. NPM to nie tylko sportowa rywalizacja na trasie Slalomu Giganta, to również impreza towarzyska, okazja do spotkania znajomych z wielu narciarskich pokoleń i z różnych narciarskich środowisk.

W nadchodzącym sezonie zimowym 2018/2019 Warszawskie Towarzystwo Sportowe DeSki będzie już po raz dwudziesty pierwszy organizatorem Narciarskiego Pucharu Mazowsza.

Impreza została powołana do życia w 1999 roku. Pierwsza edycja była rozgrywana pod nazwą Amatorski Puchar Warszawy, następnie zmieniła nazwę na Narciarski Puchar Warszawy, a od roku 2009 impreza nosi obecną nazwę. W każdym sezonie bierze w niej udział ok. 200 narciarzy. Z roku na rok podnosił się zarówno poziom organizacyjny, jak i sportowy. Od roku 2005 organizujemy od dwóch do czterech eliminacji – zawody w konkurencji Slalom Gigant. Każda eliminacja ma własną nazwę, jest niezależną, samodzielną imprezą zakończoną rozdaniem medali i dyplomów, a zdobyte w każdej z nich punkty pucharowe zaliczają się do końcowej klasyfikacji Pucharu.

Zakończenia zawodów, odbywające się podczas weekendowych wyjazdów, są doskonałą okazją do spotkań towarzyskich dla kilku pokoleń narciarzy alpejczyków. Finał, ogłoszenie wyników, wręczenie Pucharów i nagród odbywa się po sezonie, w siedzibie DeSek w Warszawie.

Z wielką satysfakcją możemy powiedzieć, że NPM, rozgrywany pod patronatem Prezydenta m.st. Warszawy, to obecnie największa masowa impreza narciarska dla mieszkańców województwa mazowieckiego i jednocześnie jedna z największych tego typu imprez rozgrywanych w Polsce. NPM to świetna możliwość do sportowej rywalizacji dla narciarzy z naszego regionu, przeznaczona dla osób w każdym wieku i rozgrywana w podziale na kobiety i mężczyzn w ośmiu grupach wiekowych. Zasady startu zawarte są w Regulaminie. O szczegółach odnoszących się do poszczególnych eliminacji informujemy w kolejnych komunikatach ukazujących się na naszej stronie.

Terminy i miejsca zawodów:
16 marca 2019 r. I eliminacja – Memoriał Janka i Grześka, Jurgów
17 marca 2019 r. II eliminacja – Memoriał Andrzeja Ziemilskiego, Jurgów

Zapraszamy także do odwiedzenia naszego profilu NPM na facebooku.