Obóz narciarsko-snowb. Nassfeld #2

Dla kogo?

dla dzieci i młodzieży z roczników 2014 – 2004

dla narciarzy i snowboardzistów na każdym poziomie zaawansowania

Aktualne zasady wjazdu do Austrii: zasada 2G+ – obowiązuje od 20 grudnia 2021

Do wjazdu wymagany jest dowód 2-G. Ponadto należy mieć przy sobie aktualny test PCR lub szczepienie przypominające, w przeciwnym razie wjazd jest możliwy, ale konieczne jest poddanie się kwarantannie, która kończy się dopiero po przedłożeniu negatywnego wyniku testu. Wyjątki dotyczą m.in. dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dzieci poniżej 12 roku życia.

Zasada 2-G (zaszczepiony, wyleczony)

 • Zasada 2-G (“zaszczepiony lub wyleczony”) obowiązuje w obiektach noclegowych, gastronomicznych, rekreacyjnych i sportowych, kulturalnych, kolejkach linowych, na jarmarkach lub podczas korzystania z różnego rodzaju usług (jak np. fryzjer).
 • Żadne testy na koronawirusa (ani testy PCR, ani testy antygenowe) nie są już honorowane jako dokument upoważniający do wstępu.
 • Wymóg stosowania maski FFP2 obowiązuje we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach publicznych, w tym także w kolejkach linowych. W branży gastronomicznej maska FFP2 musi być noszona w drodze do i z miejsc siedzących, a w pomieszczeniach mieszkalnych podczas wchodzenia do ogólnie dostępnych pomieszczeń wewnętrznych.
 • Lokale gastronomiczne zamykane są o godz. 23.00 (wyjątek: sylwester). Na razie nie jest możliwa nocna gastronomia, ani Après-Ski.
 • Ważność świadectw szczepień wynosi 270 dni od daty pełnego uodpornienia. W Austrii uważa się, że jest się w pełni zaszczepionym od dnia 2. szczepienia lub od momentu podania dawki przypominającej.
 • Uwaga! Jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson będzie uznawana tylko do 3 stycznia 2022 r., po czym konieczne jest szczepienie przypominające.

Aktualnie: przepisy obowiązujące dzieci

 • Dzieci poniżej 12. roku życia są zwolnione z obowiązku przedstawienia jakiegokolwiek dokumentu, upoważniającego do wstępów (wyjątek stanowi Wiedeń, gdzie testy są obowiązkowe od 6. roku życia).
 • Dla dzieci w wieku szkolnym, które nie są w pełni zaszczepione, ani nie są ozdrowieńcami istnieje możliwość zastosowania tzw. “Holiday-Ninja-Pass”, który odpowiada zasadzie 2-G.

04.02 – 12.02.2022

JUGENDSPORTHOTEL LEITNER

3 590 zł dzieci z roczników 2014-2007
3 690 zł dzieci z roczników 2006-2004

Ośrodek narciarski Nassfeld w Austrii

Hermagor-Nassfeld jest najbardziej śnieżnym regionem Alp Wschodnich. Arena narciarska Nassfeld to największy i najnowocześniejszy teren narciarski Karyntii z 30 wyciągami i ponad 110 kilometrami nartostrad o różnym stopniu trudności. Region wyróżnia się nowoczesną architekturą. Właśnie tutaj znajdziecie najdłuższą i najszybszą kolejkę gondolową w Alpach – Millenium Express – licząca ponad 6 km długości.
Tutejsze trasy zjazdowe są szerokie, prowadzą przez bezdrzewne obszary (na wysokościach 600-2020 m n.p.m.) i najlepiej nadają się dla średnio zaawansowanych narciarzy. W ośrodku czeka ponadto 100 km tras biegowych, oświetlone tory saneczkowe, szlaki wędrowne, lodowiska i wiele innych atrakcji.

Ośrodek jest miejscem bardzo przyjaznym dzieciom. Oprócz przedszkoli i szkółek narciarskich dla najmłodszych przygotowano też specjalne wyciągi i ogrodzone tereny przystosowane do nauki jazdy.

Również znajdują się tereny do freeride’u, snowpark, i trasy “ski movie”.

Orientacyjny program dnia na obozie:

7.30 – pobudka,
8.00 – 8.30 – śniadanie,
9.00 – wyjazd do stacji narciarskiej,
9.15 – 12.00 – szkolenie narciarskie,
12.00 – 13.00 – przerwa na lunch,
13.00 – 15.15 – szkolenie narciarskie,
16.15 – 17.45 – zajęcia zorganizowane,
18.30 – obiadokolacja,
19.30 – 20.30 – przygotowanie sprzętu i ekwipunku na dzień następny, podsumowanie dnia,
21.30 – 7.30 – cisza nocna.

dzieci z roczników 2014-2007 – 3 590 zł 
dzieci z roczników 2006-2004 – 3 690 zł 

Cena zawiera:

 • dojazd komfortowym autokarem (wc, barek, video, klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: Jugendsporthotel Leitner w miejscowości Troepolach,
 • wyżywienie: 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja)
 • 6-dniowy karnet narciarski
 • opiekę i szkolenie (trenerzy i instruktorzy WTS DeSki)
 • ubezpieczenie (KL, NNW, OC)

Cena nie zawiera:

 •  kosztu dodatkowych posiłków na stoku (około 60 euro)

* Uwaga: Szkolenie snowboardowe odbędzie się przy minimum 6 osobach
** Uwaga: cena wyjazdu może ulec zmianie przy wzroście kursu euro ponad 4,70 zł.

Zniżka dla rodzeństw – 50 zł / dziecko
Zniżka dla członków klubu – 100 zł

Warunki płatności:

1 500 zł – zaliczka (od osoby) płatna w momencie zapisu na obóz, pozostała kwota płatna najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem obozu.

JUGENDSPORTHOTEL LEITNER

JUGENDSPORTHOTEL LEITNER  położony jest w miejscowości Troepolach, 500 m od ośrodka narciarskiego.

Do dyspozycji gości są pokoje 6 – 8 osobowe (łóżka piętrowe) z łazienkami/ WC i z balkonem. W każdym pokoju znajduję się stół i miejsce do siedzenia. Posiłki (śniadanie, obiadokolacja) serwowane w jadalni w formie bufetu. Na stoku znajduje się chatka z ciepłymi napojami (w cenie).

Na terenie Jugendsporthotel Leitner znajdują się 3 boiska ogólnosportowe (piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, itp.), sala kinowa, piłkarzyki, ping pong, bilard, sala z rzutnikiem do wieczornej videonalizy oraz 3 hotelowe dyskoteki. Dostęp do WI-FI.

hotel obóz narciarski austria